Hírek
Hírek : Manchester United - Milan 3 - 2 (1 - 2)

Manchester United - Milan 3 - 2 (1 - 2)

2007.04.25. 16:46

Meg sem született még az MU két sztárja, Cristiano Ronaldo és Wayne Rooney, amikor 1985 január 20-án Paolo Maldini első meccsét játszotta Serie A-ban, kedden, a Bajnokok Ligája elődöntőjében mégis egymás ellen futballoztak. A hazaiaktól hiányzott a kezdő védősor háromnegyed része, az olaszoktól senki, a hetente már csak egy meccset bíró Maldinivel és a sérüléséből visszatérő Dida kapussal még erősödtek is az utóbbi bajnokijaikhoz képest.

A United azonnal a kezdés után támadni kezdett, már az első szögletből betalált, amikor a hétvégén minden fórumon a Premier League legjobbjának választott Cristiano Ronaldo fejesét a brazil kapus valahogy beszerencsétlenkedte a hálóba (1-0).

A Milan kissé erősített a gól után, de a vendéglátók kézben tartották a meccset, helyzeteik, lövéseik voltak, de vagy Rooney maradt le, vagy Dida védett nagyot. Az olaszok két emberre hegyezték ki játékukat, a kontráról nem lemondva Seedorf és Kaká vitték az akcióikat, miután persze a középpályát odavissza felszántó Gattuso megszerezte nekik a labdát.

Az első Seedorf-helyzetnél még tisztázott a kényszervédelem utolsó embere, O’Shea, a másodiknál, amikor a holland adott remek passzt Kakának, a dél-amerikait már csak nézni tudták. Ketten szemmel követték, amint lefutja őket, a lábbal is próbálkozó Heinze pedig későn csúszott be, lába alatt elment a hihetetlenül pontos gurítás a bal alsóba (1-1).

Az egyenlítés ezen a szinten nem zavar meg csapatot, a Uniteddel sem történt meg, de Kaká újra keresztül húzta taktikájukat: Dida nyolcvan méteres kirúgása után testtel elnyomta Fletchert, a labdát fejjel elpöckölte, átjátszotta Heinzét egyszer, miután újra rátámadt, egy óriási stukkal még egyszer – ekkor a visszaérő Evra felborította védőtársát -, és mivel egy az egyben találta magát van der Sar-ral, a bal alsóba helyezett (1-2).

A Milan két idegenben lőtt gólallal és vezetéssel ment az öltözőbe, de a szünet utáni első negyedórában erősített az MU. Mivel Dida és a védelem, főleg a félidőben lecserélt Maldini nélkül is szenzációs Nesta mindig a helyükön voltak, gólt nem sikerült szerezniük. A harmatos United-védelem viszont nem bírt Kakával és Seedorffal, a brazil még két gólt rúghatott volna, ha nem neki kell megszereznie is a labdát saját térfelén, majd támadást indítania belőle: az akció végére elfáradt, előbb mellé-, majd fölé rúgott nagy helyzetben. A csatárposzton szerepeltetett Gilardino egyszerűen labdába sem tudott érni, csatár ilyen gyengén még biztosan nem futballozott a BL kieséses szakaszában.

Az ötvenötödik percben Gattuso kivált, a középpályás mintha megsérült volna – hordágyon vitték le -, de mivel egy fél perc múlva saját lábán ült társai közé a padra, valószínű, Carlo Ancelotti edző inkább elővigyázatosságból cserélte le, mivel az első játékrészben egyszer rosszul esett.

Az MU-ból Ryan Giggs volt a legaktívabb, de az egyenlítéshez Scholes zseniális emelése és Rooney higgadtsága kellett (2-2).

Az utolsó húsz percben már csak a hazaiaknak volt helyzetük, ismét főleg a 33 éves walesi, Giggs igyekezett, és a hosszabbításban nagyon is kellett a győztes gólhoz: amikor a 91. percben a Milan érthetetlenül előre ment, a felezővonalnál szerelt, elsprintelt a térfél közepéig, kiugratta Rooney-t, 21 éves társa meg kilőtte a rövid alsót vagy 16 méterről (3-2).

A jövő szerdai visszavágóra a Manchester United egygólos előnnyel utazik, de a két idegenbeli találat a Milan esélyét növeli. Kedden viszont sokadszor bizonyosodott be, a világfutballban egy idegen stadiontól már senki nem ijed meg.

Hasonlóan izgalmas visszavágóra van kilátás, de azt nehéz elképzelni, hogy a keddinél szebben, sportsszerűbben és magasabb színvonalon játszanak a csapatok. Ezen a találkozón még a szabálytalanságokat is jó volt nézni, még a minden áron szerepelni akaró, Kakának és Giggsnek is sárgát adó Kyros Vassaras bíró sem tudta elrontani.

Manchester United

van der Sar, O'Shea, W. Brown, Heinze, Evra, Fletcher, Carrick, Scholes, Cristiano Ronaldo, Rooney, Giggs

Milan

Dida, Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Kaká, Gilardino
2' A Milan kezdte a meccset.
3' Egyelőre egyik középpályán sem jutott át a labda.
4' Fletcher szerzett labdát középen, remekül ugratta ki Rooney-t, a csatár átvette, lőtt, de Nesta lába blokkolt.
5' Cristiano Ronaldo (Man United)
5' A szögletből C. Ronaldo fejelt kapura, de a kimozduló Dida csak beleérni tudott a labdába, ami felpörgött. A kapus utána ment, de csak belepiszkálni tudott, így az a hálóban kötött ki. (A találatot az UEFA később Dida öngóljának adta, de a szünetben visszaírták a támadó nevére.)
9' Cristiano indult meg, majd lőtt mellé.
12' Ronaldo fejelt újra, le a földre, de Dida biztosan fogta a labdát.
13' Kaká lőtt vagy 28 méterről, pont van der Sar kezébe.
15' Giggs szaladt le a jobb szélre, majd jobbal adott tökéletes labdát az érkező Carricknek, aki ballal eltörte egy kicsit, de kapura ment, és Dida védett.
20' Az utóbbi percek eseménye egy pontos, de gyenge Ambrosini- és egy erős, de pontatlan Kaká-fejes.
21' Kaká indult meg középen, remekül továbbított Seedorfhoz, aki belépett a tizenhatosra, de a keresztező O'Shea mesterien szerelte.
24' Kaká (Milan)
24' Seedorf passzolt a bal oldalon Kakához, a brazil három védő között begyalogolt a tizenhatosra, majd ballal, a becsúszó Heinze lába alatt remekül a hosszú alsó sarokba gurított.
29' Giggs fejelt fölé jelentősen. Kicsit csökkent az iram.
32' Cristiano Ronaldo indult meg zseniális labdaátvétellel, Gattuso mellett csinált két cselt a második után az olasz buktatta. A manchesteri 30 méterről a sorfalba rúgta a szabadrúgást.
33' Giggs adott be balról, a bevetődő Rooney nem érte el rendesen a labdát, ami kereszetbe elment a kapu előtt.
36' C lőtt 25 méterről, Dida bravúrral kiszedte a labdát a jobb felsőből.
39' Kaká (Milan)
39' Dida kirúgása után Kaká megszerezte a labdát, miután a habozó Fletchert fejjel megverte. Utána egy esernyővel átverte Heinzét, a lepattanó labdát továbbfejelte a rámászó argentin védő és az érkező Evra között, úgy hogy azok buktatták egymást. Szembe került van der Sarral, és higgadtan, 14 méterről a bal alsóba helyezett.
40' Kaká ezúttal 28 méterről lőtt, van der Sar vetődve védett, bravúrral.
43' Evra (Man United)
48' Pirlo lőtt fölé egy szabadrúgást 32 méterről.
47' Az MU kezdte a második félidőt.
47' Bonera (Milan) Maldini
49' C lőtt mellé öt méterrel, de beleértek, szöglet.
49' Giggs szöglete mindenkin átrepült, Carricket meglepte a labda, és hat méterről mellé rúgta. Óriási ziccer maradt ki.
54' Brocchi (Milan) Gattuso
55' Gattuso megsérülhetett, mert lecserélték. Az MU irányítja a játékot a második félidőben.
57' Kaká lépett ki a leshatárról, ezúttal a jobb oldalon, de jobbal jócskán mellé lőtt.
58' Kaká legjobb játszótársával, a szintén csodálatosan mozgó Seedorffal kombinált: a holland jól ívelte vissza a braziltól kapott labdát, de az eddig kétgólos középpályás fölé rúgta estében.
61' Rooney (Man United)
61' Scholes Laudrupos emeléssel átjátszotta a Milan-védősort, a menteni igyekvő Nesta csak beleérni tudott a labdába, Rooney mellel elvitte, és Dida mellett a kapuba gurított. A kapus még hozzáért, de a labda begurult a jobb alsóba.
64' Giggs (Man United)
64' Kaká (Milan)
65' Nyom a United, Fletcher közeli lövését védte nagy bravúrral Dida.
71' Záporoztak a Giggs-beadások, de kevés lett pontos. Utána Kakánál látott faltot a Vassaras bíró, pedig a brazil tisztán elrúgta a labdát Scholes elől. A szabadrúgást Giggs centikkel rúgta mellé.
75' Bonera (Milan)
76' Giggs újra szabadrúgásból próbálkozott, de Dida jól számított, és könnyen védett.
82' A Milan szinte egyenlő Kakával, a brazil megszerzi magának a labdát, fut, lő, de az imént Heinze megállította.
83' Giggs passza lepte meg a MIlan védelmet, Fletcher el is lépett a védőitől, de éles lövését Dida fogta a bal alsó sarok előtt.
84' C lőtt 20 méterről, miután megcsinált néhány cselt, Dida az oldalhálóba ütötte a labdát. A szögletből nem lett semmi.
85' Gourcuff (Milan) Gilardino
91' Rooney (Man United)
91' Giggs szerelt le egy védőt félpályánál, elsprintelt a térfél közepéig, kiugratta Rooney-t, aki egyből kilőtte a bal alsót.