Hírek
Hírek : Milan - Manchester United 3 - 0 (2 - 0)

Milan - Manchester United 3 - 0 (2 - 0)

2007.05.03. 14:14

2005 után ismét Liverpool-Milan döntőt játszanak a Bajnokok Ligájában, miután az olasz csapat a második elődöntő visszavágóján esélyt sem hagyott a Manchester Unitednek. A hibátlan védelem mellett a briliáns Kaká vezette Athénba a piros-feketéket.

Az első meccsen született 3-2-es MU-győzelem után Sir Alex Ferguson csapata állt jobban, de az idegenben szerzett gólok a milánóiaknak kedveztek.

Már az elején letámadott a Milan, a várakozásokkal ellentétben úgy tűnt, rögtön el akarják dönteni a továbbjutást. Eltelt tíz perc és már úgy tűnt, alábbhagyott a lendület, amikor Kaká egy lefejelt labdából, tizenhat méterről megszerezte a vezetést.

Ez azt jelentette, már ekkor továbbjutó volt a hazai együttes, amelyik mégsem ült rá az előnyre. Ez félóra játék után kétgólos vezetést eredményezett, a hazai középpálya másik klasszisa, Clarence Seedorf is a tizenhatos széléről talált be, ugyanúgy a bal alsó sarokba, mint korábban a brazil csapattárs, 2-0.

A Manchester United ezen az estén képtelen volt nagyobb ellenállásra, a szünetig kapura lövésig sem jutottak, Cristiano Ronaldót alig lehetett észrevenni, a védelem közepén Nemanja Vidic csúszkált, mindkét gól előtt a földre került. Ezzel szemben Gennaro Gattuso minden labdáért megküzdött és kikapcsolta C. Ronaldót, Andrea Pirlo kitűnően szervezett.

A folytatásban is a Milan volt az aktívabb, majd fokozatosan jött fel a Manchester. Ez azonban C. Ronaldo sorfalba lőtt szabadrúgásaihoz és a hazai kontrák megszaporodásához volt csak elég.

Látszott, ezen az estén egy lefojtott MU próbál egy szárnyaló Milan ellen versenyre kelni. Ez így volt akkor is, ha Wayne Rooney-t valószínűleg szabálytalanul akadályozta Oddo a tizenhatoson belül egy ollózási kísérletnél.

A milánói kontrákból megszületett a harmadik hazai gól, a kiugratott és egyedül kapura törő Gilardino nem hibázott, 3-0.

Hiába produkált kitűnő BL-szezont a Manchester, hiába játszik világklasszis formában C. Ronaldo, hiába rúgtak hetet a Romának, jött a Milan, Kakával, Gattusóval és Pirlóval és odalett a 99-es triplázás – BL, bajnokság, FA-kupa – megismétlése.

A május 23-is, athéni döntőben a Milan lesz a Liverpool ellenfele. Ez a két csapat játszotta a sorozat történetének egyik legemlékezetesebb döntőjét. 2005-ben, Isztambulban 0-3-as félidő után az angol csapat 3-3-ra egyenlített, majd a gól nélküli hosszabbítás után tizenegyesekkel megnyerte a döntőt.

AC Milan (olasz)-Manchester United (angol) 3-0 (2-0)
Giuseppe Meazza Stadion, 70 ezer néző,
v: Frank de Bleeckere (belga)
gólok: Kaká (11.), Seedorf (30.), Gilardino (77.)
Továbbjutott: az AC Milan, 5-3-as összesítéssel

Milan

Dida, Kaladze, Gattuso, Inzaghi, Seedorf, Nesta, Jankulovski, Pirlo, Kaká, Ambrosini, Oddo

Manchester United

Van der Sar, Heinze, Brown, Cristiano Ronaldo, Rooney, Giggs, Vidić, Carrick, Scholes, O'Shea, Fletcher
1' A Milan kezdte a meccset.
2' Az első támadás is a Milané, Kaká húzott el a jobb oldalon, beadása elzúgott a kapu és az érkező társak között.
3' Az MU kapusa, Van der Sar védett hihetetlen reflexszel a szintén holland Seedorf lövése után.
5' A várakozásokkal ellentétben a Milan gyakorlatilag lerohanta az első percekben a Manchestert.
6' Most azért a MU is elért az ellenfél tizenhatosára, Wayne Rooney-t szerelte Alessandro Nesta.

7' A jobb oldalon felhúzódó Oddo adott be középre, Kaká balettos mozdulattal tette kapura a labdát 11 méterről, van der Sar biztosan megfogta azt.
11' Kaká (Milan)
11' 1-0: Úgy tűnt, az első tíz perc végére talán alábbhagyott a hazaiak nagy lendülete. Aztán az első meccsen is nagyot játszó Kaká elé fejelte le a labdát a 16-os jobb feléből Seedorf, a brazil pedig a büntetőterület elől ballal, a bal alsó sarokba bombázott. A hazaiak vezetése azt jelenti, hogy összesítésben 3-3-mal és idegenben lőtt gólokkal jelenleg továbjutó.

17' Van der Sarnak és Wes Brownnak együtt kellett hárítania a kitörő Filippo Inzaghi elől.
18' Tovább sokkolja a MU-t a Milan, megint Kaká lőtt távolról kapura, alig mellé.
20' Ryan Giggs 17 méteres, a védők lába között bekúszó lövését fogta Dida.
25' Előbb Pirlo adott be jobbról, majd Oddo középről, de a manchesteri kaput nem veszélyeztették.
28' Milan-szöglet jobbról, Oddo adta be, de a vendégvédelem tisztázott.
30' Seedorf (Milan)
30' 2-0: Újabb hazai gól, amit a hazai középpálya másik klasszisa, Clarence Seedorf szerzett. A holland egy kipattanó begyűjtése után megtolta a labdát a tizenhatos előtt, ketten is követték a vendégvédők közül, Nemanja Vidicen megpattant a labda, vissza a milánói elé, aki védhetetlenül lőtt a kapuba jobbal. Oda ahová Kaká is tette.

41' Pirlo lőtt harminc méterről szabadrúgást, de meglehetősen fölé talált.
41' Seedorf, Oddo és Inzaghi volt a labda útja, utóbbi alig lőtt mellé 11 méterről.
46' Egy perc volt a hosszabbítás, események nélkül.
46' C. Ronaldo lőtt távolról kapura, Gattuso szorongatásában, fölé.
47' Pirlo lőhetett szabadrúgást, 37 méterről, eléggé fölé.
51' A Milan kezdte aktívabban ezt a félidőt is, most nem tűnik úgy, hogy ez a mai MU két gólt tud lőni.
53' Kaká sprintelt vagy harminc métert az MU kapuja felé, Vidic mellett simán elment, kapura lőtt, miután a szerb elhasalt, de van der Sar védett, a kipattanót kivágták a vendégvédők.
55' C. Ronaldo 18 méteres lövését Kaladze blokkolta.
55' Akitivizálja magát a Manchester, de a hazai védők mindig odaérnek és a középpályásaik rögtön indulnak kontrázni.

57' Paul Scholes bal oldali szögletét fogta biztosan Dida.
59' C. Ronaldo újabb szabadrúgása vágódott le a milánói sorfalról.
63' Inzaghi ugrott volna ki, de van der Sar tisztázni tudott, majd a fordulásból Rooney passza után Fletcher kissé kiszorítva, jobbról lőtt mellé.

64' A milánói 16-oson belül Rooney esett furán egy ollózási kísérlet után, de a belga bíró nem vette észre, hogy Oddo szabálytalanul támasztotta meg az angol tinisztárt.
67' Inzaghi (Milan) Gilardino
67' Ancelotti csatárt cserélt csatárra: Inzaghi helyett Gilardino a pályán.
71' Egy kontra végén Kaká középről, 16 méterről lőtt ballal, megpattant a labda Brownon, a tehetetlen van der Sar fél térdre ereszkedett, de a labda végül elkerülte a kaput. A szöglet veszélytelen volt.
75' Ambrosini (Milan)
77' O'Shea (Man United) Saha
77' A frissen beállt Louis Saha egy fejessel nyitott.
79' Gilardino (Milan)
79' 3-0: Hiába állt be az MU-ba Saha, egy kiugratás a másik cserét, Gilardinót találta meg, aki nem hibázott a 16-os széléről és a döntőbe lőtte a Milant. Összesítésben 5-3 a hazaiaknak.

83' Giggs helyzete maradt ki, Gennaro Gattuso rögtön kekeckedni kezdett Paul Scholesszal, kapott is érte egy lapot.
83' Gattuso (Milan)
84' Cristiano Ronaldo (Man United)
84' C. Ronaldo csúnya utánrúgás miatt kapott sárgalapot.

85' Gattuso (Milan) Cafu
85' Ancelotti lehozta a kicsit begőzölt, de nagyon nagy meccset játszó Gattusót.
86' Kaká (Milan) Favalli
90' A San Siro olasz drukkerei már hullámoznak és örülnek a döntőbe jutásnak.
92' A csereként beállt Cafu lövése ment alig mellé.
93' Továbbjutott a Milan, 5-3-as összesítéssel, vége az elődöntőnek.